Obowiązek informacyjny wynikający z Ustawy z dnia 16 listopada 2012 r. o zmianie ustawy – Prawo telekomunikacyjne oraz niektórych innych ustaw.

Wyłącz komunikat

politechnika
Historia KTWiA
Początki obecnej Katedry Technik Wytwarzania i Automatyzacji Politechniki Rzeszowskiej sięgają roku 1959, od projektu utworzenia laboratorium obróbki metali dla Terenowego Studium Politechniki Krakowskiej w Rzeszowie. W 1962 roku laboratorium obróbki metali zostało oddane do użytku i wyposażone sumptem zakładów przemysłowych, w tym głównie WSK Rzeszów i WSK Okęcie.

Z dniem 1 września 1973 r. Minister Nauki, Szkolnictwa Wyższego i Techniki dokonał kolejnej zmiany struktury organizacyjnej Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Rzeszowie tworząc m.in. w ramach Wydziału Mechanicznego Instytuty.
Na podstawie tego zarządzenia rektor WSI powołał z dniem 1 września 1973 r. w ramach Instytutu Budowy Maszyn Zakład Obróbki Skrawaniem i Obrabiarek.

W 1986 r. Zakład Obróbki Skrawaniem i Obrabiarek został przekształcony w Katedrę Obróbki Skrawaniem i Obrabiarek. W związku z dalszym poszerzeniem działalności naukowo - dydaktycznej w 1995 roku zmieniono jej nazwę na Katedrę Technik Wytwarzania i Automatyzacji (KTWiA).

W Katedrze zatrudnionych jest obecnie 28 pracowników, w tym: 1 profesor tytularny, 3 profesorów nadzwyczajnych PRz, 1 docent, 6 adiunktów, 9 asystentów i 8 pracowników inżynieryjno-technicznych.

Katedrę organizował i kierował nią, do przejścia na emeryturę w roku 2004 Ś.P. Prof. zw. dr inż., dr h.c. Kazimierz E. OCZOŚ.

Od 2004 roku do chwili obecnej Kierownikiem Katedry jest
dr hab. inż. Jan BUREK, prof. PRz.

opracował J.Burek

Katedra Technik Wytwarzania i Automatyzacji